Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Epoca 2 - Audio Video 5/2014

av-5-2014Gdański Baltlab istnieje już wiele lat, ale nadal pozostaje marką niszową, nieznaną poza terytorium naszego kraju. Epoca 2, choć niedroga, pokazuje jak dobry i ambitny konstrukcyjnie może być wzmacniacz tej klasy. To podstawowy wzmacniacz gdańskiego producenta, firmy prowadzonej przez Ryszarda Kozłowskiego. Jest bezpośrednim następcą modelu Epoca 1 v.3, i choć sam twórca twierdzi, że to niemal to samo, można jednak zauważyć cały szereg drobnych zmian, szczególnie w doborze komponentów. Wiadomo również, że inny jest prąd spoczynkowy końcówek mocy względem starszego modelu. Czytaj pełny test tutaj.

Endo 2 - Audio-Video 1/2012

av-1-2012Gdański producent, po latach prób i eksperymentów, wprowadził w końcu nową wersję swojego droższego wzmacniacza. Endo 2 - to początek zupełnie nowej serii. Sprawdzamy, jako pierwsi, ile jest wart. Gdański Baltlab, czyli Balanced Technology Laboratory, zasłynął w latach 90. wzmacniaczem Epoca Iv. 3. Ta zbalansowana w części końcowej, pracująca w klasie A, stosunkowo niedroga konstrukcja dotrwała niemal w niezmienionej formie do dziś - ofero-wana nadal pod nazwą Epoca 2. Równolegle do modelu Epoca 2 dołączyła większa Epoca 3, także wciąż produkowana. Endo 2 tworzy początek nowej i droższej serii, w której zajmuje środkową pozycję.

Czytaj więcej: Endo 2 - Audio-Video 1/2012

Epoca 3 - Hi-Fi i Muzyka 7-8/2008

hfim-7-8-2008Ryszard Kozłowski i Gerard Wiśniewski kilkakrotnie zmieniali koncepcję projektową. Pojawiały się pomysły wykorzystania potencjometru sterowanego elektronicznie, łączenia tranzystorów MOSFET z bipolarnymi, wreszcie - użycia skomplikowanego tłumika analogowego. Ostatecznie w pewnych kwestiach konstruktorzy zatoczyli koło. Nowe wcielenie Epoki bazuje bowiem na rozwiązaniach, które sprawdziły się w dwóch wersjach produkowanych do tej pory. Zawiera podobne moduły stopnia końcowego, taki sam potencjometr Alpsa i układ stworzony w oparciu o tę samą filozofię.

Czytaj więcej: Epoca 3 - Hi-Fi i Muzyka 7-8/2008

Epoca 1v3 - Hi-Fi i Muzyka 3/2003

hfim-3-2003Gdańską firmę Baltlab założyli w 1999 r. Ryszard Kozłowski i Gerard Wiśniewski. Pierwszą konstrukcją Laboratorium Techniki Zbalansowanej była produkowana do dziś Epoca l. Aktualnie dostępny wzmacniacz nie jest jednak taki sam jak egzemplarze z pierwszej serii. W ciągu czterech lat dokonano kilku modyfikacji, w wyniku których powstała wersja Epoki l oznaczona jako "V3". Konstruktor uznaje ją za ostateczną, przynajmniej jeżeli chodzi o stronę układową. W planach jest już jednak Epoca wyposażona w zdalne sterowanie i wejście XLR.

Czytaj więcej: Epoca 1v3 - Hi-Fi i Muzyka 3/2003

Epoca 1v3 - Magazyn Hi-Fi 1/2001

mhf-1-2001Baltlab zaczął swą działalność ponad rok temu. Ponieważ firma mieści się w Gdańsku mógłby ktoś pomyśleć, że inspiracją dla nazwy była bliskość Bałtyku, jest to jednak rozumowanie błędne. Nazwa firmy wzięła się od słowa zbalansowany - taką bowiem konstrukcję preferuje firma i taką też konstrukcję zastosowano w tym przypadku. Inne założenia projektowe to eliminacja ujemnego sprzężenia zwrotnego i minimalizacja długości ścieżki sygnału.

Czytaj więcej: Epoca 1v3 - Magazyn Hi-Fi 1/2001

Epoca 1 - Audio-Video 12/1999

av-12-1999Firma Baltlab powstała w 1998 roku w Gdańsku. Jej założycielami są Gerard Wiśniewski i Ryszard Kozłowski. Współpracują ze sobą od kilku lat. Wcześniej były konstruowane elektroniczne moduły do aktywnych zespołów głośnikowych. Firma uważa że droga do wysokiej jakości brzmienia prowadzi poprzez odpowiednie użycie pętli sprzężenia zwrotnego, a także stosowanie zrównoważonego (symetrycznego) toru wzmocnienia sygnału.

Czytaj więcej: Epoca 1 - Audio-Video 12/1999

Wykonanie strony: KorniMedia
Szablon graficzny: Joomlage